News

Ohlédnutí za Y-Games 2017

Tue 25th Apr 2017 - 8:53am CZ/SK scéna

Největší turnaj jara je u konce a my si ho nyní zhodnotíme hlavně z pohledu našeho týmu jelikož pohled obecný nalezne jistě na většině herních portálů a asi by bylo zbytečné k tomu něco dodávat.

Jistě se nenajde nikdo kdo by nevěděl o tom, co se dělo ještě několik dní před samotným začátkem Y-Games. Ano, jde o onu kvalifikaci, o vrácení registračního poplatku atd. Určitý názor na to máme všichni ale vzhledem k tomu, že se nás ona připravovaná kvalifikace netýkala jelikož jsme byly na Y-Games pozváni a také nejsme organizátoři a nevidíme do samotného chodu příprav a organizace eventu, nebudeme tuto záležitost nijak hodnotit ani komentovat.

Nyní se zaměříme spíše na herní stránku z našeho pohledu

Náš cíl pro tento turnaj byl minimálně dostat se do top8 což se nám bohužel nepodařilo a tak nejde jinak nežli hodnotit turnaj jako neúspěšný. CSGO tým byl na tento turnaj připraven dobře a herně na lepší umístění to jistě bylo. Bohužel po dobře odehrané sobotě přišla špatná neděle a v podstatě konec hned na začátku v prvním zápase a konečné umístění na 13.-16. pozici. Nyní je potřeba zhodnotit kde se stala chyba a příště se takových chyb vyvarovat.

 

Vezmeme to popořádku od soboty.

Páteční los nám přiřkl skupinu H s týmy THC TANK, Invactus, EXORS GAMING, Proteox a Second2none.

 

Ve všech zápasech náš tým úřadoval a dovedl zápasy do zdárného konce až na poslední zápas s THC TANK, leč o postupujících bylo již v podstatě rozhodnuto před posledním zápasem. Kompletní výsledky můžete vidět v následující tabulce. Tady také nastal menší technický problém kdy se nám připsalo špatné skóre ale zápas dopadl s konečným výsledkem 11:16.

Sobota pokračovala play off zápasy. První zápas ve WB nám přinesl soupeře Buchtičky a klobásky, tým který skončil ve své skupině na třetím místě za eSubou a Illusion Wolf. Vcelku rychlá hra nám přinesla jednoznačné vítězství a postup do dalšího kola play off.

V této fázi již nebylo výběru, dalším soupeřem nám byl tým eEriness E-BLUE. Tento zápas mohl dopadnout pro náš tým vítězně nebýt špatných prvních kol. Ve finále náš tým mohutně dotahoval a vypadalo to na prodloužení ale větší štěstí se přiklonilo na stranu eEriness. Pro nezaujatého diváka krásný zápas.

Tento výsledek nás odsunul do LB a dalším soupeřem nám byl Ragged.sk, tým se kterým se naše sekce utkala již na letošním UniConu kde vyhrála v jasně vedené hře. I na Y-Games dopadl výsledek v náš prospěch. Tím sobotní dění pomalu končilo a čekala nás neděle.

 

Prvním nedělním soupeřem nám byl opět Invactus, tým který nám byl přidělen do sobotní skupiny H. Bohužel to byl i tým poslední v tento den. Zápas se vcelku jednoznačně vyvíjel ale za stavu 11:4 pro náš tým, kdy už se zdálo že půjde vše hladce do finiše přišel nepochopitelný blok a konečná prohra v prodloužení.

 

Jak to zhodnotit? Jak bylo již ze začátku napsáno, tým byl připraven dobře a samotná hra byla vedena na slušné úrovni. Mohl dojít mnohem dále, víme to všichni, vedení i samotný tým, potažmo i naši příznivci. Nicméně není čas věšet hlavu do klína, sezóna pokračuje dál a je potřeba se soustředit na další turnaje, ať online či offline. Příděl 100MČR bodů z Y-Games nám zaručí upevnění svého místa v MČR kvalifikaci a stále budeme dýchat na záda první osmičce týmů. Sezóna je ještě dlouhá a my věříme, že se do první osmičky probojujeme.

 

Závěrem přenecháme slovo řediteli klubu

Jak bylo několikrát uvedeno, výsledek není dle našich představ ale předvedená hra, hlavně v sobotním dění, byla na dobré úrovni a to je příslib do budoucna. Tým má nadále naši veškerou podporu. Houževnatost a soudržnost s jakou tým vystupuje je až neskutečná a má tendenci se stále zlepšovat. Vytáhl jsem tým který jsem delší dobu sledoval před cca 4 měsíci coby mix bez jména a za 4 měsíce se dokázal dostat tento tým mezi širší špičku, dokázal se tzv. profesionalizovat a stále jde forma nahoru. Když srovnám herně UniCon a Y-Games, jsme opět někde jinde. Po nepovedeném turnaji na Y-Games si tým naložil ještě větší tréninkové dávky a jde do toho dál naplno. Myslím, že je to nejlepší řešení jak pokračovat. Cíle pro letošní sezónu se nemění, potažmo i cíle dlouhodobé pro příští roky.

Samotné Y-Games moc zhodnotit nedokážu, byl jsem tam pouze v sobotní den abych pozdravil hráče, ujistil se zda je v pořádku ubytování a ostatní záležitosti, přivezl jim nové klubové oblečení a občerstvení, večer jsem zase odjížděl. Nicméně jsem si to tam užil i za těch pár hodin a musím pogratulovat všem vítězům a popřát hodně zdaru poraženým na příští akci.

 

 

 

teamglobalespor

teamglobalespor

teamglobalespor

Your Comments

Please register or login to post comments